1. 2016
  2. 2015
  3. 2013
  4. 2012
  5. 2011
  6. 2010
  7. 2009
  8. 2008
  9. 2007
  10. 2006
  11. 2005
  12. 2004
  13. 2003
  14. 2002
  15. 2001
  16. 2000

31.12.2005 Old news from 2005

Helsinki 18.12.
Pohjoimaiden Voittaja / Nordic Winner

Kultainennoutaja / Golden retriever:
Tuomari / Judge: Kirsti Bremer, FIN

Heatwave Pascale NUO ERI 1, SERT
Heatwave Pascale intermediate class 1st EXCELLENT, CC


Helsinki 17.12.Voittaja-05,

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Tuomari / Judge: Henrik Fryckstrand, S

FIN MVA Pikestar´s Double Agent PU3
Pikestar´s Forever Yours AVO ERI 1

FIN CH Pikestar´s Double Agent 3rd best male
Pikestar´s Forever Yours open class 1st EXCELLENT


Hyvinkää 16.10.
Suomen noutajakoirajärjestön päänäyttely
the Finnish Retriever Association´s Annual Championship
Show

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Tuomari / Judge: Ann Kilminster, GB

Pikestar´s Double Agent PU 2
Pikestars Summer Shot PN 2
Pikestar´s Double Agent 2nd best male
Pikestars Summer Shot 2nd best bitch

Kultainennoutaja / Golden retriever:
Tuomari / Judge: Agnetta Cardell, S

Giddygold Golden Treasure VSP-pentu
Giddygold Golden Treasure BOB-puppy


Hyvinkää 18.9. group show

Kultainennoutaja / Golden retriever:
Tuomari / Judge: Ingrid Hein

Heatwave Pascale PU 3, VARA-SERT
Heatwave Pascale 3rd best male, RESERVE-CC

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Tuomari Zivile Povilaitiene

Mei Dan Blåbär PU, VARA-SERT


Espoo 17.9. Puppy & Veteran Show
Tuomari / Judge: Arja Peiponen

Giddygold Golden Treasure BIS-1 pentu
Giddygold Golden Treasure BIS-1 puppy


Kotka INT 10.9.
Tuomari / Judge: Eva Nielsen; Sweden

Pikestars Double Agent ROP, CACIB
Pikestars Good Luck Shot PU3, SERT = FIN MVA
Pikestars Bestseller PU4
ROP Kasvattajaluokka

Pikestars Double Agent BOB, CACIB
Pikestars Good Luck Shot PU3, CC = FIN CH
Pikestars Bestseller 4th best male
BOB Breeder


Tallinna INT 28.8.

Pikestars Summershot ROP, CACIB, SERT
Pikestars Summershot BOB, CACIB, CC


Hämeenlinna INT 21.8.
Tuomari / Judge: Rune Fagerström

Kultainennoutaja / Golden retriever:
Hetwave Pascale NUO ERI 1, SERT
Hetwave Pascale 1st EXCELLENT intermediate, CC


Pori INT 30.7.
Tuomari / Judge: Theo Leenen, Belgium

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Lijynis Little Devil PU3, SERT
Mei Dan Lill-Tone ERI 2, VARA-SERT

Lijynis Little Devil 3rd best male, CC
Mei Dan Lill-Tone 2nd EXCELLENT, RESERVE-CC


Hyvinkää 10.7. All breed
Tuomari / Judge: Kirsi Nieminen, Finland

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Mei Dan Blåbär PU2, SERT
Mei Dan Blåbär 2nd best male, CC


Tuusula 9.7. All breed
Tuomari / Judge: Riitta Liisa Lehtonen, Finland

Kultainennoutaja / Golden retriever:
Goldenlines Circle of Eternity PN2, SERT
Goldenlines Circle of Eternity 2nd best bitch, CC


Rusko 18.6. Group show
Tuomari / Judge: Sverre Sand, Norway

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Pikestar`s Solar Flame PN 3, SERT = FIN MVA!
Pikestar`s Solar Flame 3rd best bitch, CC = FIN CH!


Pieksämäki 11.6. All breed show

Kultainennoutaja / Golden retriever:
Tuomari / Judge: Bo Skalin, Sweden

Heatwave.Pascale PU 2, SERT
Heatwave.Pascale 2nd best male, CC

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Tuomari / Judge: Filip Johnsson, Sweden

Lijynis Little Devil VSP, SERT
Lijynis Little Devil BOS, CC


Helsinki 4.6.
Tuomarit / Judges: Mrs E.Ingram ja MR B.W Catteral, GB

Kultaistennoutajien päänäyttely
Golden retrievers main speciality show

Pikestars Cherryberry PNP 1,VSP-pentu
Heatwave Pascale ERI
Cheer`s Underground ERI

Pikestars Cherryberry BEST BITCH PUPPY 1,
BOS-puppy

Heatwave Pascale EXCELLENT
Cheer`s Underground EXCELLENT


28.5. Espoo
Tuomari / Judge: Mrs Hutchison, GB

Suomen sileäkarvaiset noutajat erikoisnäyttely
Finnish flatcoated retrievers speciality show

Pikestars Solar Flame ERI, VARA SERT
Pikestars Double Agent ERI
Pikestars Forever Yours ERI

Pikestars Solar Flame EXCELLENT, CC
Pikestars Double Agent EXCELLENT
Pikestars Forever Yours EXCELLENT


15.5.
Pikestars Good Luck Shot NOU 1
Pikestars Good Luck Shot QUALIFIED IN THE FIELD


Hamina INT 22.5.

Kultainennoutaja / Golden retriever:
Tuomari / Judge: Eeva Rautala, Finland

Heatwave Pascale SERT, ROP, RYP-4

Heatwave Pascale CC, BOB, BIG 4

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Tuomari / Judge: Paula Heikkinen- Lehkonen, Finland

Lijynis Little Devil ERI 1, SERT
Pikestars Forever Yours ERI2
Pikestars Graceful PN-4, vara-SERT
Lijynis Little Devil 1st EXCELLENT, CC
Pikestars Forever Yours 2nd EXCELLENT
Pikestars Graceful 4th BEST BITCH, reserve-CC


Hollola group show 7.5.

Kultainennoutaja / Golden retriever:
Tuomari / Judge: Harri Lehkonen, Finland

Heatwave Pascale SERT, ROP, RYP-3
Heatwave Pascale CC, BOB, BIG 3

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Tuomari / Judge: Harri Lehkonen, Finland

Lijynis Little Devil SERT, VSP
Lijynis Little Devil CC, BOS


Lahti INT 23.4.

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Tuomari / Judge: Rune Fagerström, Finland

Jolly-Jambalay ERI 1, VSP-Veteraani
Jolly-Jambalay 1 st EXCELLENT, BOS-veteran

Kultainennoutaja / Golden retriever:
Tuomari / Judge: Kari Granas Hansen, Norway

Heatwave Pascale ERI 3
Heatwave Pascale 3rd EXCELLENT


Lappenranta ALL BREED 27.3.
 

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Tuomari / Judge: Saija Juutilainen, Finland

Pikestar´s Graceful ERI, PN3, SERT
Pikestar´Bestseller ERI
Pikestar`s Forewer Yours ERI, PU4
ROP kasvattaja luokka

Pikestar´s Graceful EXCELLENT, 3rd best bitch,
CC

Pikestar´Bestseller EXCELLENT
Pikestar`s Forewer Yours EXCELLENT, 4th best male
BOB breeder


Tampere INT 20.3.

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Tuomari / Judge: Yvonne Larsson

Lijynis Little Devil PU3, vara-SERT
Mei Dan Blåbär ERI
Pikestar´s Summer Shot ERI

Lijynis Little Devil 3rd best male, reserve-CC
Mei Dan Blåbär EXCELLENT
Pikestar´s Summer Shot EXCELLENT


VALKEALA 5.3.

Sileäkarvainen noutaja / Flat coated:
Tuomari / Judge: Paavo Mattila (FIN)

Lijynis Little Devil JUN ERI 2
Lijynis Little Devil  EXCELLENT 2 Junior class


TURKU INT 29.1.

Kultainennoutaja / Golden retriever:
Tuomari / Judge: Leila Kärkäs (FIN)

Heatwave Pascale, JUN ERI 2, PU3, vara-SERT
Heatwave Pascale EXCELLENT 2 Junior class, 3rd best male, reserve-CC